Ο ΠΑΣ Γιάννινα παρουσιάστηκε σήμερα (11/12) ανατρεπτικός στους «Ζωσιμάδες» και κατάφερε -για τη 13η αγωνιστική της Super League 1- να επικρατήσει του Βόλου με 3-2.

Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν πολύ δυνατά και προηγήθηκαν με γκολ από… τ’ αποδυτήρια, με σκόρερ τον Ορόζ (1′). Οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν με τον Κάργα (12′).

Σαράντα λεπτά αργότερα η ομάδα πό τη Μαγνησία έκανε το 2-0 με τον Νίνη και στις καθυστερήσεις είδε την μπάλα, από προσπάθεια του Σουάρες, να εξοστρακίζεται στο δοκάρι της εστίας του Λοντίγκιν.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι Γιαννιώτες αντεπιτέθηκαν. Αρχικά ισοφάρισαν με τον Περέα (57′) και κατόπιν πανηγύρισαν την ολική ανατροπή με τιο γκολ του Ερεμούσμπε (86′) από την άσπρη βούλα.

Ο «Άγιαξ της Ηπείρου» έφτασε στους 22 πόντους και ο Βόλος παρέμεινε στους 14.

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ (Η. Μεταξάς): Λοντίγκιν, Σάλιακας, Εραμούσπε, Κάργας, Πίρσμαν, Καραχάλιος, Ντομίνγκεθ, Μπρένερ (62’ Λώλης, 90+5’ Παντελάκης), Σνάιντερ, Μέντες (86’ Λιάσος), Περέα.

ΒΟΛΟΣ (Κ. Μπράτσος): Κλέιμαν, Ρομέρο, Γκρίλο, Φεράρι, Σοάρες, Ορός (77’ Ρινέρ), Ρεγκατέν, Νίνης (89’ Βοϊτκόφσκι), Μπαρτόλο, Ροσέρο (89’ Τερεζίου), Φαν Βέερτ.