Ισόπαλος 1-1 έληξε ο αγώνας του Παναιτωλικού με τη Λαμία στο Αγρίνιο για την 19η ημέρα της Super League. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 43΄ με κεφαλιά του Μπεχαράνο και οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων με πέναλτι του Νιγηριανού Ντάουντα στην πρώτη του εμφάνιση με τη φανέλα του Παναιτωλικού.

Ο Παναιτωλικός ξεκίνησε δυνατά και μόλις στο 2ο λεπτό σουτ του Άλβαρες από το ύψος της μεγάλης περιοχής, βρήκε το οριζόντιο δοκάρι του Θεοδωρόπουλου, ενώ στο 10΄ κεφαλιά του ίδιου παίκτη εξουδέρωσε και πάλι ο τερματοφύλακας της Λαμίας. Στο 12΄ απάντησε η Λαμία με σουτ του Σάλιακα που μπλόκαρε ο Κνετ.

Στο 15΄ ο Καραμάνος στην προσπάθειά του να απομακρύνει, παραλίγο να σημειώσει αυτογκόλ, ενώ στο 17΄ σουτ του Ρόσα η μπάλα η μπάλα έφυγε πάνω από την εστία των φιλοξενούμενων. Οι γηπεδούχοι συνέχισαν να επιτίθενται και στο 18΄ ο Θεοδωρόπουλος εξουδετέρωσε σουτ των Άλβαρεζ και Ρόσα.