Σε φιλικό αγώνα που διεξήχθη στο ΟΑΚΑ, ο Ατρόμητος νίκησε 2-1 την ΑΕΚ, για την οποία η συνάντηση ήταν πρόβα τζενεράλε πριν τον τελικό του Κυπέλλου Ελλάδας με τον Ολυμπιακό, που είναι προγραμματισμένος για την επόμενη Κυριακή (30/8).

Η ομάδα του Νταμίρ Κάναντι εμφανίστηκε πιο έτοιμη συγκριτικά με την Ένωση, που προβλημάτισε με την αμυντική συμπεριφορά της και τα λάθη των ποδοσφαιριστών της, κυρίως των στόπερ.

Το σκορ στο Ολυμπιακό Στάδιο άνοιξε με αυτογκόλ ο Σβάρνας στο 16ο λεπτό, για να απαντήσει η ομάδα του Μάσιμο Καρέρα 10 λεπτά αργότερα με τον Παουλίνιο. Το τελικό σκορ διαμόρφωσε από τα 11 βήματα στο 58΄ ο Ούμπιδες, σε παράβαση του Τσιντώτα επί του Αθανασίου.

Οι συνθέσεις:

ΑΕΚ: Τσιντώτας (59′ Αθανασιάδης), Λάτσι (70′ Μαχαίρας), Οικονόμου (59′ Τσιγκρίνσκι), Σβάρνας (83′ Χνιντ), Λόπες (70′ Ινσούα), Παουλίνιο (59′ Μπακάκης), Σιμόες (70′ Μάνταλος), Κρίστιτσιτς (46′ Μπότος), Σαμπανάτζοβιτς (59′ Βέρντε), Λιβάγια (78′ Χριστόπουλος), Ολιβέιρα (46′ Αλμπάνης).

Ατρόμητος: Γιαννιώτης (46′ Μανδάς), Γούτας (46′ Στρούγγης), Ρισβάνης, Γκάλο, Σάλομον (46′ Μπουσούλατζιτς), Νάτσος (46′ Ούμπιδες), Τομάσεβιτς (46′ Αθανασίου), Νταβιώτης (46′ Ραμπέλο), Μανούσος (46′ Γιακουμάκης), Αγκάγεφ (46′ Κιβρακίδης),