Περίοδο φόρμας διανύουν οι Ηπειρώτες οι οποίοι επικράτησαν εκτός έδρας 3-1 του Λεβαδειακού για την 17η αγωνιστική του πρωταθλήματος ποδοσφαίρου της Super League.

Πρόκειται για τη δεύτερη σερί νίκη του ΠΑΣ Γιάννινα που παραμένει αήττητος εδώ και 4 αγώνες.

Σημειώνεται ότι οι Γιαννιώτες πήραν την πρώτη τους νίκη μακριά από το γήπεδό τους έπειτα από περίπου ένα χρόνο.

Οι φιλοξενούμενοι έφτασαν στους 17 πόντους και καταλαμβάνουν την 9η θέση, ενώ ο Λεβαδειακός παρέμεινε στους 11 και χαμηλά στο βαθμολογικό πίνακα.

Ο Μπάλαν άνοιξε το σκορ στο 45′, ο Εραμούσπε έκανε το 2-0 στο 65′, ενώ 4 λεπτά αργότερα ο Παμλίδης τριπλασίασε τα τέρματα των νικητών. Στο 88′ ο Παναγιώτου με ένα όμορφο γκολ μείωσε για τους Βοιωτούς.

Συνθέσεις:

ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ: Στογιάνοβιτς, Κωνσταντινίδης (71′ Τζημόπουλος), Τσάπρας, Μπαχανάκ, Βήχος (72′ Λούα Λούα), Χάμοντ, Νίκας (46′ Τορό), Μουτίνιο, Βρακάς (72′ Παναγιώτου), Συμελίδης (79′ Μεχία), Δούμτσιος.

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ: Τσιντώτας, Σόρια, Παντελάκης, Εραμούσπε, Πήλιος, Καραχάλιος, Ριένστρα (64′ Λιάσος), Τζίνο (89′ Νίνης), Μορέιρα, Παμλίδης, Μπαλάν (86′ Σταματελόπουλος).