Ο Ατρόμητος πήρε τη νίκη στο Περιστέρι από τον Αστέρα Τρίπολης με 2-1, για την 17η αγωνιστική της Super League.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 76΄ με τον Μανούσο και οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν στο 78΄ με τον Μπαράλες, αλλά ο Μανούσος σκόραρε εκ νέου στο 90΄ με πέναλτι για να χαρίσει τη νίκη στην ομάδα του και ο ίδιος να ανεβεί στην κορυφή του πίνακα των σκόρερ με 9 τέρματα, όσα έχουν επίσης Ελ Αραμπί (Ολυμπιακός) και Σφιντέρσκι (ΠΑΟΚ).

Ο Ατρόμητος με τη νίκη του αυτή ανέβηκε στην 6η θέση της κατάταξης με 22 βαθμούς, ενώ ο Αστέρας παρέμεινε στην 12η με 15β. Ο αγώνας στο πρώτο 45λεπτο δεν είχε πολλές φάσεις μπροστά στις δύο εστίες, σε αντίθεση με την επανάληψη, όπου είχαμε τρία τέρματα αλλά και αρκετές ευκαιρίες από τις ομάδες.