Με τη ψυχή… στο στόμα ξαναπήραν οι Θεσσαλονικείς το νικηφόρο αποτέλεσμα που τους διατηρεί στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα του πρωταθλήματος ποδοσφαίρου της Super League.

Σε αναμέτρηση για τη δεύτερη αγωνιστική της διοργάνωσης ο ΠΑΟΚ με γκολ στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων νίκησε εντός έδρας 2-1 τον Ατρόμητο.

Ο Κούρτιτς με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι στο 12΄ άνοιξε το σκορ. Ο Τζοβάρας ισοφάρισε στο 90+2′, όμως τρία λεπτά μετά ο Νάρεϊ λύτρωσε… τον Δικέφαλο του Βορρά.

Συνθέσεις:

ΠΑΟΚ: Κοτάρσκι, Βιεϊρίνια (76′ Σάστρε), Ίνγκασον, Κουλιεράκης, Τσαούσης, Ντάντας (76′ Μπίσεσβαρ), Κούρτιτς (80′ Σβαμπ), Αουγκούστο (80′ Φιλίπε Σοάρες), Νάρεϊ, Ζίβκοβιτς, Τόμας (63′ Ολιβέιρα).

Ατρόμητος: Γιαννιώτης, Ντε Μποκ, Κυβρακίδης, Χατζησαΐας, Σουάρεθ, Γκονζάλεθ, Κούεν, Μουνίθ (90+4′ Οικονομίδης), Ρομπάιγ (62′ Κιάρτανσον), Κλωναρίδης (80′ Τζοβάρας), Τζαβίδας (62′ Ροταρίου).